Shop Mobile More Submit  Join Login
This is an unofficial Polish translation of the DeviantArt -> Stash deviantART faq. For more translated FAQs, please visit InternationalFAQ.

To jest nieoficjalne polskie tłumaczenie części deviantART faq DeviantArt -> Stash. Po więcej tłumaczeń FAQ zapraszamy na InternationalFAQ. Pozostałe tłumaczenia w języku polskim znajdują się tutaj.


Stash
FAQ #440 Czym jest Sta.sh?


Sta.sh to nowa platforma do przekazywania i publikacji plików od deviantART - miejsce na Twoje obrazki, prace pisemne, flash / animacje, i inne. Gdy wrzuciłeś coś do Sta.sh, dostaniesz specjalny adres URL. The adres jest prywatny i wiadomy tylko Tobie, jednak możesz do podać innym, jeśli chcesz podzielić się plikiem z innymi przed publikacją ich do galerii w deviantART. Ale to nie wszystko! Obecna wersja jest w pełni funkcjonalna, jednakże wkrótce także będzie posiadać  możliwość publikowania do innych głównych platform w internecie oprócz DeviantArt.

Prosimy zapoznać się również z FAQ #445: Can I upload anything to Sta.sh? (po polsku w tym artykule)


FAQ #441 W jaki sposób publikować rzeczy do Sta.sh?


Możesz dodać rzeczy do Sta.sh na kilka różnych sposobów, oto kilka z nich:

Poprzez "Sta.sh":

    Jeżeli wpiszesz w przeglądarce "sta.sh", zostaniesz zabrany na główną stronę Sta.sh. Jeżeli nie jesteś zalogowany, zostaniesz powiadomiony że musisz się zalogować. Po prostu użyj swojego loginu deviantART / e-mail oraz odpowiadającemu mu hasłu, a po zalogowaniu zobaczysz swoją stronę Sta.sh. Tutaj, możesz albo użyć opcji drag&drop poprzez przeciągniecie pliku z komputera i upuszczeniu go na niebieskie pole aby wrzucić coś na stronę, lub kliknąć "Upload files" i wybrać pliki z komputera.

Poprzez FTP:

    Najpierw musisz się upewnić, że masz dostęp do FTP. Możesz to sprawdzić na stronie ustawień pod sekcją "Apps & Uploads". Upewnij się, że masz zaznaczoną opcję "Let me upload using FTP". Teraz możesz otworzyć swój ulubiony program FTP i ustawić w taki sposób, aby przekierowywał pliki do "ftp.sta.sh". następnie musisz zalogować się za pomocą swojego loginu deviantART oraz hasła mu odpowiadającemu. Teraz możesz publikować pliki do swojego sta.sh poprzez dodawanie ich do swojego klienta FTP.

Poprzez e-mail:

    Aby móc przesylać prace prze e-mail musisz upewnić się, że masz odpowiednią opcję włączoną w swojej stronie ustawień pod sekcją "Apps & Uploads". Upewnij się, że masz zaznaczoną opcję "Let me upload using email", a e-mail do sta.sh zostanie wygenerowany, który będzie wyglądać jak: UserName+12345@sta.sh (możesz zmienić drugą część tego adresu na stronie ustawień). Jeżeli wyślesz e-mail do tego adresu sta.sh, Tytuł e-maila będzie tytułem pracy, Treść będzie opisem pracy, a załączony plik (obrazek) będzie dewiacją (pracą).

Poprzez aplikacje:

    W przyszłości będziesz móg łza pomocą Stash publikować pliki poprzez swoją wybraną aplikację.

Prosimy pamiętać, że nic, co dodasz do swojego Sta.sh nie jest automatycznie publikowanie w Twojej galerii deviantART. Twój sta.sh będzie jedynie przechowywać Twoje prace dopóki nie będziesz gotowy opublikować ich publicznie.


FAQ #442 Jaki jest limit miejsca na Sta.sh?


Domyślny limit miejsca przeznaczonego dla użytkownika w Sta.sh to 2GB dla zwykłego użytkownika. Użytkownicy posiadający Subskrypcję Core mają dostęp do 10GB wolnego miejsca.


FAQ #443 Co się dzieje gdy osiągnę limit miejsca przeznaczonego na moje rzeczy w Sta.sh?


Gdy osiągniesz limit miejsca, nie będziesz w stanie publikować nowych rzeczy do sta.sh dopóki nie opublikujesz lub usuniesz istniejących plików. Jeżeli nie posiadać subskrypcji core, to możesz ja wykupić, dzięki czemu ilość miejsca na sta.sh zwiększy się (do 10GB) i dzięki temu będziesz w stanie publikować tu więcej plików bez konieczności opublikowania lub usuwania tych, które już masz na sta.sh.


FAQ #444 Co się stanie z plikami które mam w Sta.sh gdy skończy mi się moja subskrypcja?


Wszystko, co opublikowałeś w Sta.sh zostaje, nawet jeśli przekroczyłeś limit 2GB. Jednakże, nie będziesz w stanie publikować nowych rzeczy dopóki nie opublikujesz lub usuniesz wystarczająco dużo rzeczy aby zajęte przez Ciebie miejsce było mniejsze niż 2GB lub póki nie odnowisz subskrypcji. Cokolwiek się nie stanie, nigdy nie usuniemy Twoich plików ze sta.sh.


FAQ #445 Czy do Sta.sh mogę opublikować wszystkie pliki, jakie chcę?


Publikowanie do Sta.sh działa na takiej samej zasadzie i warunkach jak publikowanie na deviantART. To, co publikujesz musi spełniać te zasady, a wszystko, co publikujesz w sta.sh podelga moderacji, nawet jeżeli jego zawartość jest prywatna i nie była z nikim dzielona.

Więcej informacji:
FAQ #2: Where can I find the official DeviantArt Copyright Policy?
FAQ #8: What are violations of the DeviantArt copyright policy?


FAQ #446 Czemu nie mogę używać opcji "drag&drop" w moim Sta.sh jak inni użytkownicy?


Opcja drag&drop jest dostępna tylko na przeglądarkach które ją wspierają. Prawdopodobnie używasz przeglądarki które nie ma zainstalowanego tego standardu. Sprawdź czy masz zainstalowaną najnowszą wersję swojej przeglądarki lub otwórz stronę na innej przeglądarce, która taką opcję obsługuje.
:iconcasscati:
casscati Featured By Owner May 20, 2017  Hobbyist Artist
Dzięki! :D
Reply
Add a Comment:
 
×

:iconinternationalfaq: More from InternationalFAQMore from DeviantArtDetails

Submitted on
July 20, 2016
Link
Thumb

Stats

Views
1,611 (1 today)
Favourites
2 (who?)
Comments
1
×